info@polattarim.com.tr
+90 256 414 11 78

Polat tarım

Hakkımızda

Polat Tarım

Polat Tarım bir Polat Grup Holding kuruluşudur. Öncelikli amacımız Polat Makine A.Ş üretmiş olduğu Kontüni sistem zeytinyağı çıkarma makinelerinin test ve kontrolünü gerçekleştirmektir. Yani Polat Tarım aynı zamanda Polat Makine A.Ş nin bir arge tesisidir.

Zamanla büyüyerek 20 dönüm arazi üzerinde kurulu olan Polat Tarım bünyesinde zeytin sıkma bölümü, zeytinyağı dolum bölümü, prina tesis bölümü ve prina kurutma bölümü olmak üzere dört adet tesisin birleşiminden oluşan bölgenin en büyük tesisi olmuştur.. Tesisimiz Türkiye’de dört tesisin aynı yerde bir bütün olarak çalışmasından dolayı tam entegre tesis olma özelliği ilk olan bir firmadır.

Zeytin Sıkma Tesisi
Zeytin sıkma bölümü 3 adet 90 tonluk makine ile 270 ton kapasiteli bölgenin en büyük tesisidir. Tesisimizde üreticinin getirdiği zeytinler hiç beklemeden aynı gün içinde en hijyenik koşullarda el değmeden  en doğal haliyle sıkılıp  çıkan zeytinyağları müşteriye teslim edilmektedir. Bu tesiste müşterinin isteğine göre soğuk sıkım tekniği ve normal sıkım ile erken hasat zeytinyağları, natürel sızma zeytinyağları üretilmektedir.
Zeytinyagi Dolum Tesisi
Zeytin yağı dolum tesisimizde tam otomatik ve yarı otomatik dolum hatlarımızla gıda mühendisleri kontrolünde zeytin sıkma bölümüzde üreticin elde ettiği zeytinyağlarını satın alıp en doğal haliyle direk paketleme işlemi yapılmaktadır. En hijyen hali ile üreticiden tüketiciye direk mamullerimiz ulaştırılmaktadır. Bununla birlikte yurtdışı satışlarımızda bu tesisimizde hazırlanıp ilgili ülkelere sevkiyatını yapmaktayız.
Pirina İşleme Tesisi
Pirina geri dönüşüm tesisimiz günlük 1100 ton/24 saat kapasiteli tam otomatik olarak çalışmaktadır. Başka firmalardan aldığımız pirinaları tekrar işlemden geçirerek içerisinde kalan yağlar çıkartılıp rafine edildikten sonra ihraç edilmek üzere ihracatçı firmalara aracılığı yurtdışına satışı gerçekleştirilmektedir. Daha sonra içinden yağı alınan pirinalar kurutma tesisine giderek orada kurutulup yakıt olarak çeşitli firmalara dökme ve çuvallı şekilde satışı yapılmaktadır.